Këta janë dy trajnerë të cilët janë opsion te SC Gjilani për sezonin e ri

HomeSport

Këta janë dy trajnerë të cilët janë opsion te SC Gjilani për sezonin e ri

Orges Shehi dhe Zekirija Ramadani janë në opsion për ta marrë drejtimin e Gjilanit sezonin e ri në futboll. Gjilani të hënën ka mbetur pa trajner.

Kamenicasi Musa Hajdari nuk ia del të kualifikohet në gjysmëfinale në Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’
Drita shkëlqen në Roterdam, mposhtet me shumë vështirësi nga Feyenoordi
Historike Drita ndal kampionin e 15-fishtë të Holandes

Orges Shehi dhe Zekirija Ramadani janë në opsion për ta marrë drejtimin e Gjilanit sezonin e ri në futboll.

Gjilani të hënën ka mbetur pa trajner. Ismet Munishi dhe Gjilani kanë ndarë rrugët, ndërsa pas sezonit aktual, Gjilani do ta emërojë një trajner të ri për sezonin e ardhshëm.

“Opsionet tona janë Orges Shehi dhe Zekirija Ramadani. Por do të shohim për opsionin më të mirë të mundshëm”, ka thënë një zyrtar i klubit në kushte anonimiteti për KOHËN.

Shehi është trajner i Tiranës, kurse Ramadani i Egnatias në Shqipëri. Tirana është në garë për titull të kampionit. Është lider me 66 pikë, ndërsa Egnatia në vendin e tetë me 31 pikë. Ramadani ka thënë se është pjesë e Egnatias deri në fund të sezonit.