Këto lagje të qytetit dhe fshatra të Gjilanit do të mbesin nesër pa rrymë shkaku i punimeve

HomeLajme

Këto lagje të qytetit dhe fshatra të Gjilanit do të mbesin nesër pa rrymë shkaku i punimeve

KEDS ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të vendit raporton 06 Press.

E konfirmon Policia: Sulmohen me granatë policët dhe doganierët në Jarinjë
Unë nuk kam thënë që do të ulen çmimet e energjisë elektrike ditën që bëhem kryeministër
Aksident në Gjilan, lëndohet shoferi

KEDS ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të vendit raporton 06 Press.

Sipas njoftimit, ndërprerja e rrymës do të ndodh për shkak të punimeve që do të kryhen në rrjet.

Punimet do të kryhen nga ekipet e KEDS-it, ndërsa janë të domosdoshme për siguri të sistemit.

Njoftimi i KEDS:

21.04.2022

Gjilan

1.

Nga TS 35/10kV Gjilani I do të ndërprehet:

LP 10kV Malisheva (kodi: 60060018) nga ora 10:00 deri 13:30

Vendet: Rrugët: Hamdi Kurteshi (një pjesë), Muharrem Kurteshi, Vëllezërit Maliqi (një pjesë) dhe Abdullah Tahiri (një pjesë); fshatrat: Bukovik, Capar, Dobërçan, Kufcë e Poshtme (një pjesë), Malishevë, Malishevë e Poshtme, Malishevë e Epërme dhe Vërbicë e Kmetocit.

Arsyeja: Vendosja e shtyllës së re dhe punët që duhet të kryhen në baze të PEE dhe Projektit të aprovuar. /06Press/