Këtu mund ta dini qendrën se ku do të votoni më 17 tetor

HomeLajme

Këtu mund ta dini qendrën se ku do të votoni më 17 tetor

Këtë të diel, në vendin tonë mbahen zgjedhjet lokale. Të gjithë qytetarët me të drejt vote, kanë mundësinë të zgjedhin kryetarët e komunave të tyre

Jasharaj: Më 20 maj dilni sa më shumë në protestë para Qeverisë, do Zoti që Kurti të reflektojë
Ish-këshilltari e viziton Thaçin në Hagë: Folëm për të gjitha temat jetësore, por jo për burgun
Sonte nuk do të ketë reduktime të energjisë elektrike

Këtë të diel, në vendin tonë mbahen zgjedhjet lokale.

Të gjithë qytetarët me të drejt vote, kanë mundësinë të zgjedhin kryetarët e komunave të tyre për katër vitet e ardhshme, shkruan IndeksOnline.

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve (KQZ)  ofron mundësinë të shikoni se në cilin vend votim mund të hidhni votën tuaj.

Mjafton ta shkruani numrin personal të letërnjoftimit dhe vendi se ku do të votoni do t’iu shfaqet automatikisht.

Për të shikuar vend-votimin tuaj, kliko KËTU.