Formacionet zyrtare për ndeshjen mes Feyenoordit dhe Dritës

HomeSport

Formacionet zyrtare për ndeshjen mes Feyenoordit dhe Dritës

Pas befasisë që ndodhi në Prishtinë javën e kaluar, Drita e Gjilanit synon që edhe kësaj radhe ta befasojë ekipin holandez Feyenoordin. Të dyja klu

SC Gjilani del me komunikatë zyrtare për dhunën që ushtruan tifozët ndaj portjerit të Ballkanit
Sot luajnë ekipet gjilanase Gjilani dhe Drita për ta vazhduar ëndrrën për titull
Distria Krasniqi arrin në finalen e madhe të Grand Prixit të Portugalisë

Pas befasisë që ndodhi në Prishtinë javën e kaluar, Drita e Gjilanit synon që edhe kësaj radhe ta befasojë ekipin holandez Feyenoordin.

Të dyja klubet tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e sotme.

“Intelektualët” janë mysafir të holandezëve në ndeshjen kthyese të raundit të dytë në Ligën e Konferencës, e cila do të zhvillohet në stadiumin De Kuip të Rotterdamit.

Kjo përballje do të fillojë në ora 20:00.

Të dy trajnerët e klubeve kanë përzgjedhur formacionet më të mira të mundshme.

Formacionet zyrtare të ekipeve:

FeyenoordBijlow; Pedersen, Fer, Senesi, Malacia; Toornstra, Kokcu, Til; Jahanbakhsh, Linssen, Sinisterra;

Drita: Maloku; Limani, Jamal, Cuculi, Blakçori; Vuçaj, Jashari; Muja, Fazliu, Ajzeraj; Simomovski;