Kjo është gjendja shëndetësore e 32-vjeçarit që mbeti i plagosur dje në Kaçanik

HomeLajme

Kjo është gjendja shëndetësore e 32-vjeçarit që mbeti i plagosur dje në Kaçanik

Hasan Berisha ka mbetur i vrarë dje në Kaçanik ndërsa vëllai i tij Kastriot Berisha i plagosur. Kastriot Berisha është dërguar në Qendrën Klinike U

Kurti: Raporti i ZRrE-së nuk është merre ose leje – nuk është diçka as finale dhe as fatale
Lajm i trishtë: Ndërron jetë togeri Fehmi Bucaliu
E përkrahu Bekim Jasharin, “Kamishi” reagon për herë të parë për rezultatin në Skenderaj

Hasan Berisha ka mbetur i vrarë dje në Kaçanik ndërsa vëllai i tij Kastriot Berisha i plagosur.

Kastriot Berisha është dërguar në Qendrën Klinike Universitare për trajtim.

Por si ndodhi i gjithë rasti?

Gjatë ditës së djeshme Hasan e Kastriot Berisha u sulumuan me armë zjarri.

Krimi ka ndodhur në lokacionin e njohur si “Fusha e Pajtimit” ”, përballë Varrezave të Dëshmorëve, në magjistralen Ferizaj-Kaçanik.

“Është raportuar se një i dyshuar mashkull kosovar dyshohet se ka shtënë me armë zjarri ndaj dy viktimave meshkuj kosovarë. Si pasojë e të shtënave njëri nga viktimat ka ndërruar jetë ndërsa tjetri është dërguar në spital në gjendje të rëndë pa vetëdije. Të gjitha njësitë përkatëse kanë dalë në vendin e ngjarjes. Trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion. Në lidhje me rastin dy të dyshuar gjenden në arrati”, thuhet në njoftim.