Kjo është situata me Covid në Kosovë

HomeShëndeti

Kjo është situata me Covid në Kosovë

Qytetarët e Kosovës edhe më tej vazhdojnë të infektohen me Covid- 19 edhe për kundër vaksinimit, raporton Gazeta Sinjali. Ministria e Shëndetësisë

Repartit të Radiologjisë në Spitalin e Gjilanit i shtohet edhe një shërbim i ri, ai i mamografisë
1 i vdekur dhe 8 raste me COVID-19 në Kosovë
Zemaj: Arben Vitia, mungesa e menaxhimit tënd, ka bërë që Kosova ti thyej të gjitha rekordet e zeza

Qytetarët e Kosovës edhe më tej vazhdojnë të infektohen me Covid- 19 edhe për kundër vaksinimit, raporton Gazeta Sinjali.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve janë regjistruar 42 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Derisa nuk është raportuar për ndonjë vdekje

Sipas, Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kësaj kohe janë shëruar 64 pacientë.

Aktualisht numri i rasteve aktive është 349. Derisa numri i dozave të administruara është 1 milionë e 835 mijë e 767.

/GazetaSinjali/