Kolona të gjata në Vërmicë, kosovarët ia mësyejnë bregdetit edhe këtë të dielë

HomeLajme

Kolona të gjata në Vërmicë, kosovarët ia mësyejnë bregdetit edhe këtë të dielë

Ndonëse ka një fluks të madh të mërgimtarëve që janë nisur drejt Kosovës, por dhe të atyre që po shkojnë për pushime në Shqipëri, në pikat kufitare nu

Sveçla: Qytetarët mund të marrin leje të përkohshme qëndrimi në Shqipëri për pesë vite
Zhduket e mitura në Gjilan, rastin e denoncon nëna e saj
Gjilani shpërblehet me grant prej 294 mijë euro për performancën e lartë në mjedis

Ndonëse ka një fluks të madh të mërgimtarëve që janë nisur drejt Kosovës, por dhe të atyre që po shkojnë për pushime në Shqipëri, në pikat kufitare nuk po regjistrohen pritje të mëdha.

Sipas të dhënave të Ministrisë janë regjistruar pritje për hyrje dhe dalje në pikat kufitare prej 3 deri në 10 minuta.

Ndërkaq në njërën nga pikat kufitare, atë të Vërmicës në dalje të Kosovës janë krijuar kolona deri në 70 metra.

Shoferët mund të informohen për gjendjen në vendkalimet kufitare në kohë reale duke klikuar KËTU.