Komandanti i Komandës së Forcave të Përbashkëta të NATO-s shkon në Beograd për barrikadat

HomeLajme

Komandanti i Komandës së Forcave të Përbashkëta të NATO-s shkon në Beograd për barrikadat

Në vazhdën e bllokimit të veriut të Republikës së Kosovës nga ana e kriminelëve serbë me barrikada, sot komandanti i Komandës së Forcave të Përbashkët

Në vazhdën e bllokimit të veriut të Republikës së Kosovës nga ana e kriminelëve serbë me barrikada, sot komandanti i Komandës së Forcave të Përbashkëta të NATO-s, admiralin Stuart Musch do të shkojë në Beograd për ta takuar presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Takimi është caktuar për në orën 10:00 në ndërtesën e sekretariatit të presidencës serbe, ka kumtuar shërbimi për media i Vuçiqit.

Musnch në një intervistë për agjencisë serbe të lajmeve Tanjug ka deklaruar se KFOR-i po monitoron nga afër situatën në veri të Kosovës dhe është i gatshëm të sigurojë liri të lëvizjes për të gjitha komunitetet kudo në Kosovë.

Ai u bëri thirrje të gjitha palëve që të veprojnë në mënyrë konstruktive, për të garantuar sigurinë dhe lirinë e lëvizjes në Kosovë.