Komuna e Vitisë pajisë me një frigorifer qendrën e vaksinimit në Viti

HomeShëndeti

Komuna e Vitisë pajisë me një frigorifer qendrën e vaksinimit në Viti

Qendra e vaksinimit anti-covid në Viti, është pajisur me një frigorifer nga komuna e Vitisë. Me

IKSHPK’ja: Mos lejoni mbylljen e të gjithëve nga pakujdesia e disave
7 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë, 173 raste të reja
Asnjë i vdekur dhe 16 raste brenda 24 orëve nga coronavirusi
Qendra e vaksinimit anti-covid në Viti, është pajisur me një frigorifer nga komuna e Vitisë.

Me këtë rast këtë qendër nga afër e kanë vizituar zv. kryetari i komunës së Vitisë, Hasan Aliu dhe Drejtoresha për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Valentina Mehmeti.

Ata nga afër janë njohur me procesin e vaksinimit të qytetarëve kundër virusit Covid-19.

Sipas Drejtoreshës së QKMF-së në Viti, Dr. Vjollca Kadolli-Halili vaksinimi i qytetarëve po shkon mbarë dhe se deri me tani janë dhënë 13876 vaksina anti Covid-19 dhe janë vaksinuar afër 9500 qytetarë.

Kurse Drejtoresha e DSHMS-së, Valentina Mehmeti ju bëri thirrje qytetarëve të cilët akoma nuk e kanë marrë vaksinën që të regjistrohen në portalin shtetëror eKosova dhe të bëjnë terminët për vaksinim./2LONLINE.com/