Kosova heq kushtin për dozën e tretë, fluks në Morinë

HomeLajme

Kosova heq kushtin për dozën e tretë, fluks në Morinë

Pas dy javës pengesë, Kosova ka vendosur që këtë të shtunë të lehtësojë masat kufizuese për hyrjen në territorin e saj. Këtë të shtunë në pikën Kuf

Amerika dërgon në Ukrainë “ndihmë vdekjeprurëse” ushtarake
Sot merr detyrën kryetari i komunës së Gjilanit, Alban Hyseni
Bien skelet, zënë një grua dhe një fëmijë në Gjilan

Pas dy javës pengesë, Kosova ka vendosur që këtë të shtunë të lehtësojë masat kufizuese për hyrjen në territorin e saj.

Këtë të shtunë në pikën Kufitare Morinë ku prej dy javësh kërkohej që për hyrjen në Kosovë të kishte tre doza të vaksinës anti-Covid sot qytetarët shqiptarë janë lejuar të futen me vetëm dy doza.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se heqja e dozës së tretë ka sjellë rritje të fluksit të lëvizjes së qytetarëve .

“Ngaqë ka pas kushtin me tre vaksina nuk kam mundur që të shkoj në Kosovë, pasi unë jam vetëm me dy doza. Për banorët e Kukësit është mirë që të kemi lehtësim, pasi shumë nga ne kanë dhe punë”, ka thënë një tjetër.