Kosovarit i vjen fatura e rrymës afër 3 mijë euro

HomeLajme

Kosovarit i vjen fatura e rrymës afër 3 mijë euro

Në këtë shtëpi në fshatin Zakut të Podujevës jeton një familje 7 anëtarëshe. E ditë më parë, kryefamiljarit Hajzer Zeqirit sikurse çdo muaj i erdhi

Kryeministri Kurti thotë se s’mund të rritet varfëria nëse rriten shpenzimet: Qytetarët shpenzojnë sepse kanë
Katër të rinjë nga Kamenica rrahen në Veri, njërit ia thyejnë hundën tjetri lëndohet në kokë
Qytetarët gjilanas për buxhetin, mjerim dhe trishtim

Në këtë shtëpi në fshatin Zakut të Podujevës jeton një familje 7 anëtarëshe.

E ditë më parë, kryefamiljarit Hajzer Zeqirit sikurse çdo muaj i erdhi njoftimi elektronik për shpenzimet mujore të energjisë elektrike.

Për dallim nga muajt paraprak, fatura e muajit maj për të ishte e papranueshme, kjo për faktin se sipas KESCO’s familja Zeqiri ka shpenzuar energji elektrike hiç më pak se 2 mijë e 580 euro.

“Kam kërku me u ndrru ora, është ndrru ora me datë 26 këtij muji, janë ndërruar edhe dy ora tjera, por pas dy dite kan ardhë në pasqyrë të përditësimit 2580 e diqka euro.. unë kam kërku prej tyre cka është arsyeja, po nuk më kanë dhënë arsyje”, thotë kryefamiljari Hajzer Zeqiri për tëvë1.

Për evidentimin e këtij problemi, Zeqirit i është dashur që disa herë të kontaktojë punonjësit e KEDS-it.

Kësisoji, nga 2850 euro, pas ankesave atij i është përditësuar fatura dhe i është kërkuar të pagujë 105 euro.

E për këtë zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala tha se ishte një gabim teknik që u rregullua menjëherë.