Kremlini: Sanksionet e perëndimit kurrë nuk do të na bëjnë të ndryshojmë qëndrim ndaj Ukrainës

HomeLajme

Kremlini: Sanksionet e perëndimit kurrë nuk do të na bëjnë të ndryshojmë qëndrim ndaj Ukrainës

Sanksionet perëndimore nuk do ta bëjnë kurrë Rusinë të ndryshojë qëndrimin e saj ndaj Ukrainës, tha Kremlini. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov

SHBA ofron 250 milionë euro investim në sektorin e energjisë për Kosovën
Ministri ukrainas u drejtohet liderëve botërorë: Merrni vendime shpejt, po përballemi me gjenocid
Reagon kryetari i Gjilanit pas ndërprerjes së ndeshjes mes Gjilanit dhe Ballkanit

Sanksionet perëndimore nuk do ta bëjnë kurrë Rusinë të ndryshojë qëndrimin e saj ndaj Ukrainës, tha Kremlini.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov i mohoi raportimet për sulmet ruse ndaj objektivave civile dhe përdorimin e bombave vaku, raporton Reuters.

Ai nuk pranoi të jepte një vlerësim të situatës ushtarake në terren në ditën e gjashtë të pushtimit rus të Ukrainës, të cilin Kremlini e përshkruan si një operacion special për çmilitarizimin dhe “denazifikimin” e vendit.

6 njerëz, përfshirë tre fëmijë janë vrarë të hënën pasi bombat ruse kanë shënjestruar ndërtesa të banimit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës.

Në disa komente të bëra pas sulmeve të fundit në Harkiv, presidenti i vendit Zelensky ka thënë se dëshmitarët kanë treguar që edhe civilët janë shënjestruar.

Zelensky e ka përshkruar si krim lufte bombardimin e Harkivit, si pasojë e të cilit kanë vdekur dhjetëra persona. /Reporteri.net