Kryediplomati grek dhe Lajçak flasin për uljen e tensioneve në veri

HomeLajme

Kryediplomati grek dhe Lajçak flasin për uljen e tensioneve në veri

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias ka folur me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak. “Në funksion të vizi

Vdes 3-vjeçari nga Ferizaj që pësoi djegie të rënda nga zjarri
Dita e fundit/ Njoftim i rëndësishëm nga ATK-ja për masën e subvencionimit të pagës
Hyseni në ‘Hidromoravë’: Më në fund do të zgjidhet problemi i ujit të pijes

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias ka folur me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak.

“Në funksion të vizitave të mia në Ballkanin Perëndimor, më parë pata një bisedë telefonike me Miroslav Lajcak, më të cilën fola mbi dialogun Beograd-Prishtinë dhe përpjekjet e ndërmarra për uljen e tensioneve në veri të Kosovës”, ka shkruar kryediplomati grek në Twitter.

Ndryshe Kryediplomati grek muaj më parë ka vizituar Kosovën, ku është takuar me liderët e Kosovës.