Kur do t’i marrin punëtorët e sektorit privat 100 eurot e qeverisë?

HomeLajme

Kur do t’i marrin punëtorët e sektorit privat 100 eurot e qeverisë?

Ministri i Financave, Hekuran Murati në një konferencë për media është pyetur nga gazetarët se kur do të dalin 100 eurot e qeverisë për punëtorët e se

Kosovarit ia godit dikush veturën dhe ia lë letrën me shkrimin epik
Hoti përgëzon Osmanin për takimin me Blinken: Kosova po i neglizhon marrëveshjet me ShBA-të
Ndalohet edhe një dyshuar për përfshirje në vrasjen e para 4 muajve në Gjilan

Ministri i Financave, Hekuran Murati në një konferencë për media është pyetur nga gazetarët se kur do të dalin 100 eurot e qeverisë për punëtorët e sektorit privat.

Ai nuk ka treguar saktë se kur do të dalin në llogaritë e punëtorëve të sektorit privat 100 eurot e Kurtit.

“Komisioni është formuar, afati i aplikimit ka qenë deri javën e kaluar dhe ka krijuar më shumë telashe sesa që ka zgjidhur probleme me pas fillu me i trajtu të gjithë 1 nga 1, është dashur të përmbyllet afati dhe po besoj që shumë shpejt do ta kryejnë punën”, tha Murati i pyetur për to.