Kurti anulon vizitën zyrtare në Austri, do të thërras mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare

HomeLajme

Kurti anulon vizitën zyrtare në Austri, do të thërras mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare

Për shkak të numrit të lartë të rasteve të vdekjeve dhe të të infektuarëve me COVID 19, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka anuluar

Arrestohen dy persona për organizim të lojërave të fatit në Gjilan
Aksioni kundër kontrabandës/Këta janë dhjetë personat që po kërkohen ende nga policia
Njësia Speciale zbarkon në Shtërpcë, priten arrestime për rastin “Brezovica”

Për shkak të numrit të lartë të rasteve të vdekjeve dhe të të infektuarëve me COVID 19, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka anuluar udhëtimin për në Alpbach të Austrisë, ku ishte i ftuar të marrë pjesë në Forumin Evropian Alpbach 2021.

Zyra e kryeministrit ka njoftuar se sot pasdite kryeministri Kurti do të thërras mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Kosovës.

Nga zyra e kryeministrit nuk e kanë bërë të ditur oren e mbajtjes së mbledhjes.