Kurti: Do ta gjashtëfishojmë numrin e inspektorëve për të zbatuar masat e reja anti-COVID

HomeLajme

Kurti: Do ta gjashtëfishojmë numrin e inspektorëve për të zbatuar masat e reja anti-COVID

Kryeministri Albin Kurti në një konferencë pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare ka thënë se do të shtojnë numrin e inspektorëve për të zba

BBC shkruan për dështimin e negociatave mes Kosovës dhe Serbisë: Frikë nga shpërthimi i dhunës
Statistikat e fundit për emigrimin alarmojnë vendin, Kosova rrezikon të mbetet nën 1 milion banorë
“Nga status-quo përfiton Kremlini”, Ambasada e SHBA-së e ripërsërit mesazhin që Donfried ia tha Kurtit për dialogun

Kryeministri Albin Kurti në një konferencë pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare ka thënë se do të shtojnë numrin e inspektorëve për të zbatuar masat e reja anti-COVID.

“Nga 17 inspektorë do t’i bëjmë 85 inspektorë. Inspektorët dhe policia hynë në një faze të re”.

“I kemi rritur kapacitetin e shtretërve”.

Ai ka thënë se vaksina Astra Zeneca ka më tepër se Pfizer.