Kurti përmend zgjedhjet: Herën tjetër dikush tjetër mund t’i fitojë

HomeLajme

Kurti përmend zgjedhjet: Herën tjetër dikush tjetër mund t’i fitojë

Kryeministri Albin Kurt, është shprehur paksa pesimist për zgjedhjet e ardhshme se a do të mund të jetë fitues, sikurse në ato të vitit 2021. Ai në

1416 raste aktive në Gjilan, 91 nga ta në gjendje të rëndë po trajtohen në Spitalin e Gjilanit
Erdhi në Kosovë për festa, por mërgimtari e pëson keq: Ia djegin veturën me benzinë
Ismajli: Rezultatet e para tregojnë që LDK prin në Gjilan

Kryeministri Albin Kurt, është shprehur paksa pesimist për zgjedhjet e ardhshme se a do të mund të jetë fitues, sikurse në ato të vitit 2021.

Ai në një deklaratë në kuadër të forumit të Bratisllavës “Globsec 2022, tha se herën e radhës dikush tjetër mund t’i fitojë zgjedhjet.

“Unë kam qenë në opozitë për shumë vite me radhë dhe i kam fituar zgjedhjet. Herën e radhës dikush tjetër mund t’i fitojë”, tha Kurti.