Kurti takohet me kryeministrin norvegjez: Duhet të rritet bashkëpunimi ekonomik

HomeLajme

Kurti takohet me kryeministrin norvegjez: Duhet të rritet bashkëpunimi ekonomik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se për të është kënaqësi të takohet me homologun e tij norvegjez, Jonas Gahr Store. Kurti, gjatë vizi

A do ta përdorni veturën më pak si pasojë e çmimit të derivateve
Shoqatat e Veteranëve të luftes nga Anamorava përkrahin protesten kundër vizitës së znj.Trendafilova në Gjilan
Arrestohet një person në Gjilan pasi sulmoi fizikisht të dashurën e tij

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se për të është kënaqësi të takohet me homologun e tij norvegjez, Jonas Gahr Store.

Kurti, gjatë vizitës së tij në Norvegji, e ka falënderuar atë për pritjen që i ka bërë.

“Kosova do të mësojë shumë nga suksesi i Norvegjisë në ndërtimin e një vendi më të drejtë, më të barabartë dhe më të begatë. Me tregues të mirë në demokraci dhe ekonomi, është koha për të rritur bashkëpunimin tonë ekonomik”, ka shkruar Kurti në Twitter.