Kurti u uron festën e Pashkëve besimtarëve ortodoksë  40 mins më parë

HomeLajme

Kurti u uron festën e Pashkëve besimtarëve ortodoksë 40 mins më parë

Kryeministri Albin Kurti i ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve. “Sot besimtarët ortodoksë kremtojnë Pashkën. I trokasin vezët e kuq

Eksluzive: Këta pritet të jenë 10 këshilltarët komunal nga radhët e Vetëvendosjes në Gjilan
300 ushtarët amerikanë nisën për Kosovë: Pavarësia dhe sovraniteti do të mbeten të forta
Bie shumë pak çmimi i naftës për 24 orët e ardhshme

Kryeministri Albin Kurti i ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve.

“Sot besimtarët ortodoksë kremtojnë Pashkën. I trokasin vezët e kuqe në ndërrimin e së shtunës me të dielën dhe urojnë njëri-tjetrin për fillim të ri, në përqafime gëzimi për ringjalljen e shpresës“, shkroi Kurti në një postim në Facebook, transmeton Klankosova.tv.

“Ju uroj qytetarëve tanë të besimit ortodoks Pashkë të gëzuar!”

“Këtë pranverë, në këtë kremtim, urojmë që shpresa dhe jeta të triumfojë mbi gjithçka, që ndihma ta mbizotërojë egoizmin, që e drejta ta largojë të keqen, së bashku dhe me vullnetin dhe përpjekjen e të gjithëve.”, u shpreh tutje kryeministri.

“Dashuria do ta mposhtë përfundimisht urrejtjen. Pashkë të bekuar!”.