Ky është mërgimtari që humbi jetën sot në vetaksident në Dobërçan

HomeLajme

Ky është mërgimtari që humbi jetën sot në vetaksident në Dobërçan

Një aksident me fatalitet ka ndodhur sot në orët e mëngjesit, në magjistralen Gjilan – Kamenicë, në hyrje të fshatit Dobërçan. Një veturë e tipit BMW

Një aksident me fatalitet ka ndodhur sot në orët e mëngjesit, në magjistralen Gjilan – Kamenicë, në hyrje të fshatit Dobërçan. Një veturë e tipit BMW ka humbur kontrollin me ç’rast një 53 vjeçar ka humbur jetën.

Burime të 06 Press tregojnë se personi i cili ka humbur jetën nga ky vetaksident është një mërgimtar nga fshati Koretin nga komuna e Kamenices Nazim Kosumi.

Bëhet e ditur gjithashtu se varrimi i tij është bërë sot në Koretin.

Për këtë vetaksident kanë dhënë detaje edhe Policia e Kosovës në Gjilan.

“Derisa ka qenë duke lëvizur vetura BMW me tabela 06, në veturë kanë qenë tre persona, në një kthesë i njëjti ka humbur kontrollin dhe ka goditur një shtyllë elektrike, me ç’rast pasagjeri N.K.(1968) ka humbur jetën, gjersa vozitësi i veturës M.K.SH, ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është transportuar fillimisht në Spitalin Rajonal të Gjilanit , e më pastaj për në QKUK në Prishtinë”, ka njoftuar Hashani.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalur të gjitha njësitet relevante, prokurori i shtetit, zjarrfikësit, ndihma e shpejtë, mjeku kujdestar ka konfirmuar vdekjen e viktimës në vendin e ngjarjes. Për informata tjera ju njoftojmë me kohë.”