Ky është parashikimi i motit për ditën e parë të prillit

HomeLajme

Ky është parashikimi i motit për ditën e parë të prillit

Dita e parë e prillit, do të mbajë në Kosovë me mot kryesisht të vranët dhe erë. Kohë pas kohë edhe me reshje lokale shiu. Sipas parashikimit t

Faton Bislimi: Alban Hyseni ende pa i mbushë një muaj në zyrën e kryetarit të komunës e paska hjekë (ose zhvendosë) nga muri ballor i kësaj zyreje fotografinë e Presidentës
Rektori Bajram Kosumi dërgon leter ngushëllimi për vdekjen e studentes Arta Hoxha
Për një javë, një mijë e 595 gjoba për mosrespektim të rregullave në trafik
Dita e parë e prillit, do të mbajë në Kosovë me mot kryesisht të vranët dhe erë. Kohë pas kohë edhe me reshje lokale shiu.
Sipas parashikimit të Prishtina Weather, të premten moti do të jetë kryesisht me vranësira dhe erë. Kohëpaskohe me reshje lokale shiu, pasdite të shoqëruara edhe me bubullima.
Ditën do të ketë edhe intervale me diell.
Të premten dhe shtunën të shoqëruara edhe me bubullima. Me rënie të temperaturave gjatë fundjavës, reshje bore mund të priten përgjatë viseve kodrinoro-malore.
Temperaturat maksimale të premten do të jenë 16 gradë Celisus, ndërsa minimalet 9 gradë. /