Ky është personi që humbi jetën në aksidentin e rëndë në Gjilan

HomeLajmeLokale

Ky është personi që humbi jetën në aksidentin e rëndë në Gjilan

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot rreth orës 19:00 në Gjilan, ku si pasojë një person ka humbur jetën, ndërsa një tjetër ka mbetur i lënduar. E pers

Kurti: Do të ashpërsohen masat ndaj dhunuesve, emrat e tyre do të publikohen në faqen e KGJK-së
Punëtori kosovar ia vjedh shefit 11 mijë euro dhe nuk kthehet më në punë
Kosova dhe Serbia takohen sot në Bruksel për çështjen e targave

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot rreth orës 19:00 në Gjilan, ku si pasojë një person ka humbur jetën, ndërsa një tjetër ka mbetur i lënduar. E personi që dyshohet se ka shkaktuar aksidentin ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Bëhet e ditur se personi që ka humbur jetën është M.B., rreth 70-vjeçar.

Sipas burimeve, M.B., si pasojë e plagëve të marra, ka ndërruar jetë në qendrën spitalore në Gjilan.

Po ashtu Sinjali ka mësuar edhe identitetin e personit që dyshohet se ka shkaktuar aksidentin, i cili më pas ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Bëhet fjalë për Yll Destanin, i cili jeton jashtë Kosovës dhe veturën me të cilën shkaktoi aksidentin e ka marrë me qira në një ‘Rent a car’.

Sinjali ka provuar të kontaktojë me Policinë e Kosovës për të marrë më shumë detaje, por që deri tash nuk ka marrë përgjigje.

Do ju mbajmë të informuar lidhur me rastin.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.