Ky është personi që humbi jetën në aksidentin e rëndë në Kamenicë

HomeLajmeLokale

Ky është personi që humbi jetën në aksidentin e rëndë në Kamenicë

06 Press raportoi për një aksident trafiku që ka ndodhur mbrëmë në rrugën Sterzovc – Kamenicë, ku pa shenja jete mbeti një 69-vjeçar. Mësohet se bi

Haziri: 61 për qind e gjilanasve janë vaksinuar kundër COVID-19
Kosovari vdes në aksident tragjik në Gjermani
Lugina nuk e përfill Kurtin: Paradite u tha t’i ndalin armiqësitë, pasdite shkarkuan kryetaren e Preshevës

06 Press raportoi për një aksident trafiku që ka ndodhur mbrëmë në rrugën Sterzovc – Kamenicë, ku pa shenja jete mbeti një 69-vjeçar.

Mësohet se biçiklisti që ka ndërruar jetë është Ismet Mehmeti, i cili ishte duke e vozitur një biçikletë në momentin që u godit nga një motoçikletë.

Pasi u godit nga motoçikleta, Mehmeti është dërguar në Qendrën Emergjente në Kamenicë, e më vonë u transferua në QKUK, ku vdiq.

Burimet e Gazetës Sinjali njoftojnë se motoçikleta ka qenë duke qarkulluar në relacionin Sterzovc – Kamenicë dhe duke mos e përshtatur shpejtësinë e ka goditur biçiklistin, i cili dyshohet se ka bërë kyçje të pasigurt nga parkingu në rrugë.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit, i cili ka urdhëruar që i dyshuari të dërgohet në mbajtje për 48 orë, ndërsa trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin Mjekësor Ligjor.