Labinot Tahiri pas aksidentit tragjik në Kroaci: Mërgimtarët po japin edhe jetën për Kosovën

HomeShowbiz

Labinot Tahiri pas aksidentit tragjik në Kroaci: Mërgimtarët po japin edhe jetën për Kosovën

Deri tani kanë vdekur 10 persona në aksidentin tragjik në Kroaci. Për këtë ka reaguar edhe Labinot Tahiri përmes një shkrimi në llogarinë e tij në

“Ishte nata kur hyra në Big Brother, e telefonova ish-burrin”, Adriana rrëfen kur e kuptoi për sëmundjen
“Shpërthen” kënga e Butrintit, Kidës e Ledrit – rekord klikimesh për pak orë
Kjo është farmacistja me të cilën Graniti i Big Brother ka qenë i fejuar

Deri tani kanë vdekur 10 persona në aksidentin tragjik në Kroaci.

Për këtë ka reaguar edhe Labinot Tahiri përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Instagram.

Këngëtari ka shkruar se mërgimtarët po dhurojnë edhe jetën për Kosovën.

Postimi i plotë:

Aq sa na bëjnë medaljet e arta krenarë nga vajzat e djemt tanë të kësaj toke, po aq ndjehemi krenarë që kemi vllezer e motra atje në mërgim dhe gjithçka që kanë na e sjellin në atdheun tonë, e kur behet fjalë jeta e tyre edhe atë e dhurojnë për këtê vend!!😔

Pra, edhe kur në pyetje është rrugetimi i tyre i vështirë, ata e konsiderojnë të lehtë kur behet fjalë Kosova, Shqipëria e shtëpiat e tyre.

Shpresojë se boll mesuam se sa të shenjtë janë GURBETQARÊT🖐🏻🙏🏻

Zot, ngushëllo familjet e të vdekurve, ngushêllo tërë popullin tonë për vdekjen e atyre shpirtave ku sot humbën jetën duke ardhur në Kosovë!

Sinqerisht dhe shpirtnisht, Labi Kosovë e Shqipërisë!