Arrestohen dy persona në Gjilan, policia u gjeti marihuanë pasi i ndaluan për kontroll

HomeLajme

Arrestohen dy persona në Gjilan, policia u gjeti marihuanë pasi i ndaluan për kontroll

Policia e Kosovës në rajonin e Gjilanit gjatë një kontrolli rutinor ka ndalur dy persona të dyshuar kosovar shqiptar V.A. (1996) dhe D.Z. (2001) për k

Paga minimale në Kosovë – sektori privat tregon sa është kërkesa e tyre
“Besojnë” se do të bëhet por s’e dinë kur, Bosnja s’e ka miratuar ende vendimin për udhëtim pa viza me Kosovën
Aktivizohet edhe Prokurori i Shtetit për ngritjen e çmimeve, do të nis hetimet

Policia e Kosovës në rajonin e Gjilanit gjatë një kontrolli rutinor ka ndalur dy persona të dyshuar kosovar shqiptar V.A. (1996) dhe D.Z. (2001) për kontrollë .

Gjatë kontrollit tek këta të dyshuar kanë arritur që të gjejnë një qese me substancë të dyshuar narkotike e llojit Marihuanë si dhe një cigare e mbështjellë e dyshuar po me substancë narkotike të cilat janë konfiskuar në cilësi të provave materiale për gjykatë.

Me vendim të Prokurorit të Shtetit rasti me kallëzim penal ,,Posedim të substancave narkotike dhe psikotropike”  procedohet në Prokurorinë Themelore në Gjilan.