LAJMI I FUNDIT: Rritja enorme e infektimeve me Covid-19, Arben Vitia tregon masat e reja

HomeLajmeShëndeti

LAJMI I FUNDIT: Rritja enorme e infektimeve me Covid-19, Arben Vitia tregon masat e reja

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka treguar se cilat do të jenë masat e reja kufizuese pas rritjes enorme të numrit të

Policia prangos dy persona në Gjilan pasi gjatë kontrollit iu gjet drogë
Blinken: Ne nuk kërkojmë konflikt, por jemi gati nëse vjen tek ne
Policia nuk falë: Për një ditë shqiptoi 384 gjoba për mosrespektim masash

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka treguar se cilat do të jenë masat e reja kufizuese pas rritjes enorme të numrit të të infektaurve me Covid-19.

“Pas konsultimeve me drejtuesit e institucioneve shëndetësore ne qysh nesër do ti propozojmë qeverisë disa masa. Të mbyllen për një kohë klubet e natës, të reduktohet aktiviteti i gastronoomisë dhe masa të reja për dasmat. Shpërndarja e virusit po bëhet nga aktivitetet në ambiente të mbyllura ku nuk po respektohet masat”, tha ai.

Vitia tha se këto masa do të vlejnë deri më datën 1 shtator.

I pari i shëndestësisë gjithashtu u bëri thirrje qytetarëve që vaksinohen.

Kujtojmë që vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 1 mijë e 765 raste të reja. /