Lutfi Haziri akuzon Qemajl Mustafen se i’a humbi zgjedhjet

HomeLajmePolitikë

Lutfi Haziri akuzon Qemajl Mustafen se i’a humbi zgjedhjet

Alban Hyseni do ta kishte të pamundur ta fitonte Gjilanin, sikur të mos të bënte aleanca të fshehta, thotë Lutfi Haziri, i cili befasisht u mposht në

Alban Hyseni do ta kishte të pamundur ta fitonte Gjilanin, sikur të mos të bënte aleanca të fshehta, thotë Lutfi Haziri, i cili befasisht u mposht në garën e balotazhit të së dielës. Haziri ka edhe emra për bashkëpunëtorët jo zyrtarë të Hysenit.

Një nga ta, ish rivali i vjetër politik i tij, Qemajl Mustafa.

“Ka qenë aleat prej fillimit me ish-kryetarin e Gjlanit, Qemajl Mustafën, natyrisht që i ka ndihmuar për t’i fituar zgjedhjet”, tha Haziri për Albanian Post.

Përkundër humbjes, Haziri thotë se nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga politika.

“Natyrisht që do të merren me politikë dhe do ta bëjmë një analizë pse i kemi humbur zgjedhjet”.

Por, akuzave të Hazirit me sarkazëm iu përgjigjet tashmë kryetari i ri i kësaj komune, Alban Hyseni.

“Me sa di unë Mustafa e ka veç një votë, si gjithë të tjerët”, deklaroi ai për Albanian Post, kur u pyet për akuzat e paraardhësit të tij në komunë.

“Mua më ka ndihmuar vullneti i qytetarëve dhe besimi i tyre, të gjitha subjektet politike kanë qenë bashkë kundër meje”, theksoi Hyseni.

Por, e pranon që gara ka qenë e ngushtë mes tij e Hazirit.

“Është prit me qenë garë e ngushtë, por ne i kemi përmirësuar gabimet e 17 tetorit, pasi kemi targetuar vendet ku s’kemi pas shumë vota”. /AlbanianPost/