Lutfi Haziri: NATO-n e kemi garantues të tokës dhe ajrit

HomeLajme

Lutfi Haziri: NATO-n e kemi garantues të tokës dhe ajrit

Nënkryetari i parë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka folur lidhur me cështjen e sigurisë në Kosovë, pasi dy javë më parë nisi lufta n

Nënkryetari i parë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka folur lidhur me cështjen e sigurisë në Kosovë, pasi dy javë më parë nisi lufta në Ukrainë me Rusinë, transmeton Mediafokus.info.

Haziri ka thënë se NATO-n e kemi garantues të tokës dhe ajrit.

“Edhe më tutje, NATO-n e kemi garantues të tokës dhe ajrit, që bashkë me kapacitetet tona institucionale dhe me partnerë japin siguri tek qytetarët për ndonjë agresion të mundshëm”, shkroi Haziri, në Facebook./mediafokus.info/