Mbi 103 mijë doza të administruara për pesë ditë

HomeShëndeti

Mbi 103 mijë doza të administruara për pesë ditë

103 mijë e 180 doza të vaksinës ndaj COVID-19 janë administruar në pesë ditët e fundit, shkruan Gazeta Sinjali. Ndërsa numri total i dozave të admi

Ardian Gjini shokon me mesazhin: Akuza se numri i vdekjeve prej ditësh nuk raportohej saktë
Zbulohet një variant i ri i koronavirusit
Abuzimi me fonde për shërim jashtë vendit, ministri Latifi paralajmëron masa

103 mijë e 180 doza të vaksinës ndaj COVID-19 janë administruar në pesë ditët e fundit, shkruan Gazeta Sinjali.

Ndërsa numri total i dozave të administruara është një million e një qind mijë.

Këtë e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë përmes një postimi në Facebook.

MSh ka bërë thirrje që të rezervohen terminet dhe të merren vaksinat.