Mbi 2 mijë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

HomeShëndeti

Mbi 2 mijë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit dy persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali. Ministria e Shëndetësisë njofton 2.243 se persona kanë rezultuar pozitive me koronavirus.   Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 465 persona./GazetaSinjali/  

Një i vdekur dhe 73 raste të reja me coronavirus
Rritet numri i rasteve me koronavirus në Kosovë
19 të vdekur dhe 703 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit dy persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali.

Ministria e Shëndetësisë njofton 2.243 se persona kanë rezultuar pozitive me koronavirus.

 

Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 465 persona./GazetaSinjali/

 

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "COVID19 BASHKE IA DALIM! PERDITÄSIMI FUNDIT Të vaksinuar brenda 24 oreve 1.861 REPUBLIKAE KOSOVES MINISTRIA SHENDETESISE Të vaksinuar me një doze Doza tẽ administruara nẽ total 24 JANAR, 2022 889.946 1.747.841 Të vaksinuar me dy doza Doza perforcuese 801.524 Testime brenda 24 orève 44.143 Doza të treta 8.416 Raste pozitive 12.200 Vdekje 2.243 Pozitiviteti rasteve Të sheruar 20.73% 465 Raste aktive 19.519"