Mbi dy mijë raste aktive me Coronavirus në Kosovë

HomeShëndeti

Mbi dy mijë raste aktive me Coronavirus në Kosovë

Në Kosovë janë 2 mijë e 237 raste aktive me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë të dielën ka publikuar raportin e fundit rreth situatës me Covid-19,

IKSHP: Të gjithë personat të cilët janë mostruar për testim në COVID 19 duhet të qëndrojnë në shtëpi/banesë deri në lajmërimin e rezultatit të testit nga IKSHPK
A mund të ketë sërish mbyllje për shkak të varianteve të COVID-19, flet Vishaj
1 i vdekur dhe 8 raste me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë janë 2 mijë e 237 raste aktive me Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë të dielën ka publikuar raportin e fundit rreth situatës me Covid-19, ku është bërë e ditur se për 24 orë janë shënuar 23 raste të reja me koronavirus, ndërkaq si pasojë e infektimit kanë vdekur 2 persona.

MSh ka bërë të ditur se përgjatë 24 orëve janë shëruar 114 persona.