Mbyllen katër kompani të naftës në Kosovë

HomeLajme

Mbyllen katër kompani të naftës në Kosovë

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, në një konferencë për media, ka konfirmuar se katër kompanive që merren me derivat

Italia do të lëshojë 67 mijë leje pune këtë vit, përmenden edhe kosovarët
Haziri: Nga e hëna, gjilanasit mund të vaksinohen kundër COVID-19 te QMF Dardania
A po planifikon Kurti vizitë në Hagë për të takuar ish-krerët e UÇK-së, flasin nga Qeveria

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, në një konferencë për media, ka konfirmuar se katër kompanive që merren me derivate të naftës u është revokuar leja.

Ajo tha se MINT është bazuar në fakte të cilat i ka konstatuar Dogana.