Mërgimtarët nisin të kthehen, kjo është gjendja në kufij

HomeLajme

Mërgimtarët nisin të kthehen, kjo është gjendja në kufij

Mërgimtarit kanë filluar të kthehen në vendet ku jetojnë dhe punojnë pasi kanë kaluar festat e fundvitit në Kosovë. Fluksi në kufi ka filluar të sh

Kryetari i komunës së Gjilanit, Alban Hyseni: Tregu i Gjelbër, projekt tjetër modern i cili po shkon drejt finalizimit
Nga nesër pritet të ndryshojë orari i kufizimit të lëvizjes
Hoti thumbon kryeminstrin Kurtin: Adresa e të gjitha adresave është Shtëpia e Bardhë

Mërgimtarit kanë filluar të kthehen në vendet ku jetojnë dhe punojnë pasi kanë kaluar festat e fundvitit në Kosovë.

Fluksi në kufi ka filluar të shtohet në dalje të Kosovës, ndërsa pikat më të ngarkuara aktualisht janë ajo në Merdare, Dheu i Bardhë dhe Muçibabë, shkruan Reporteri.net.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, në Medare pritjet për të dal nga Kosova shkon deri në 30 minuta, te Dheu i Bardhë dhe Muçibabë deri në 20 minuta.

Kujtojmë se në prag të festave të fundvitit mërgimtarët kanë pritur deri në 6 orë për të hyrë në Kosovë, ndërsa sipas autoriteteve afro 130 mijë mërgimtarë kanë ardhur vetëm përmes kufijve tokësor gjatë muajit dhjetor. /Reporteri.net/