Mërgimtari nga Gjermania parkon veturën në trotuar, bllokon këmbësorët

HomeLajme

Mërgimtari nga Gjermania parkon veturën në trotuar, bllokon këmbësorët

Shoferët shpesh herë “gjejnë zgjidhje” për veturat e tyre duke parkuar vend e pa vend e njëkohësisht duke penguar dhe në shumë raste edhe duke rreziku

Çmimet e prodhimeve bujqësore janë rritur për 8.86 %
Valë e re çmimesh, një litër vaj në Kosovë kushton mbi 2 euro
Sami Lushtaku: Këtë fitore ja dedikojmë Presidentit Hashim Thaçi e kryetarit Kadri Veseli!

Shoferët shpesh herë “gjejnë zgjidhje” për veturat e tyre duke parkuar vend e pa vend e njëkohësisht duke penguar dhe në shumë raste edhe duke rrezikuar këmbësorët.

Një parkim i tillë është bërë sot në kryqëzimin “Nëna Terezë” në Gjakovë. Sinjalizuesi i Gazetës Sinjali ka dërguar disa foto ku shihet se si vetura me targa gjermane është parkuar në trotuar dhe në afërsi të zebrave.

Një parkim i tillë nga ana e mërgimtarit pengon lëvizjen e qytetarëve në këtë pjesë të qytetit.

Vazhdoni të denonconi kundërvajtjet në Gazetën Sinjali, në mënyrë që të kontribuojmë sadopak që rregullat në trafik të respektohen.