Merret vendimi, AAK-ja e mbështet Lutfi Hazirin në Gjilan

HomeLajmeLokale

Merret vendimi, AAK-ja e mbështet Lutfi Hazirin në Gjilan

Dega e AAK-së në Gjilan ka marrë vendim që në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale për kryetar të komunës ta mbështesin kandidatin e LDK-së, Lutfi Hazi

Miratohet në Kuvend Ligji për Mbrotjen e Konkurrencës dhe Ligji për Dizajnin Industrial
Hoxhë Drilon Gashi: Kurani nuk i dënon homoseksualët
Sot u jepet lamtumira e fundit prindërve dhe binjakëve të tyre që vdiqën në aksidentin në Bullgari

Dega e AAK-së në Gjilan ka marrë vendim që në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale për kryetar të komunës ta mbështesin kandidatin e LDK-së, Lutfi Haziri.

Gazeta Online Reporteri.net ka siguruar vendimin, në të cilin thuhet se nga data 30 nëntor, Lutfi Haziri është kandidat edhe i AAK-së.

Ndryshe, zgjedhjet lokale në raundin e dytë për komunat të cilat janë në balotazh do të mbahen më 14 nëntor.

Pas numërimit të të gjitha votave të raundit të parë, Alban Hyseni nga radhët e VV-së është i pari me 44.43% të votave, i ndjekur nga Lutfi Haziri i LDK-së me 43,81%.

Në vendin e tretë është Leonora Morina Bunjaku e PDK-së me 8.24%,kurse në vendin e katërt renditet Nazim Gagica i AAK-së me 2.45%. /Reporteri.net/

Lexo edhe:  Pal Lekaj për rritjen e çmimeve: Qeveria po bën shaka me qytetarët