Mijëra kosovarë ia mësyjnë Shqipërisë për fundjavë, pamje nga kufiri

HomeLajme

Mijëra kosovarë ia mësyjnë Shqipërisë për fundjavë, pamje nga kufiri

Mijëra kosovarë ia kanë mësyrë Shqipërisë, këtë fundjavë. Policisë Kufitare i është dashur të punojë me procedure të përshpejtuar që prej orëve

“Çka niva diçka që po i fajësojnë diasporën” – Valon Syla u del në mbrojtje mërgimtarëve
Mbi 2 mijë persona kanë hequr dorë nga shtetësia e Kosovës brenda gjashtë mujorit të parë të këtij viti
​Pavarësisht pandemisë dhe rritjes së rasteve me coronavirus, KQZ nuk mund të shkurtojë periudhën e fushatës elektorale

Mijëra kosovarë ia kanë mësyrë Shqipërisë, këtë fundjavë.

Policisë Kufitare i është dashur të punojë me procedure të përshpejtuar që prej orëve të para të ditës, për të shmangur radhët dhe qëndrimet e panevojshme në kufi.

Heqja e masave kufizuese të pandemisë prej 1 Majit jo vetëm që ka shmangur vonesat në kontrollet kufitare, por edhe ka rritur fluksin e qytetarëve që kalojnë në dy anët e kufirit.

Sipas policisë kufitare në orët e para të kësaj të shtune kanë hyre në Shqipëri më shume se 3260 automjete me rreth 6100 qytetarë. Bregdeti mbetet më i preferuari, por edhe qytetet e tjera turistike./abcnews.al