Milrind Daku gjen golin e parë me fanellën e Muras, shënon në derbi ndaj Olimpija Lubjanës

HomeSport

Milrind Daku gjen golin e parë me fanellën e Muras, shënon në derbi ndaj Olimpija Lubjanës

Sulmuesi gjilanas Mirlind Daku ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e klubit NS Muran. Ish-sulmuesi i Ballkanit, ka shënuar golin e parë në n

Bekim Isufi mposht klubin e tij të zemrës dhe merr primatin e Superligës me Ballkanin
Reagon kryetari i Gjilanit pas ndërprerjes së ndeshjes mes Gjilanit dhe Ballkanit
Abdulla Syla një jetë kushtuar futbollit

Sulmuesi gjilanas Mirlind Daku ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e klubit NS Muran.

Ish-sulmuesi i Ballkanit, ka shënuar golin e parë në ndeshjen derbi ndaj Olimpija Lubjanës.

Ndeshja u mbyll me fitoren e skuadrës së Dakut me rezultat 3-2.

Ky ishte golin i parë i 24 vjeçarit me fanellën e skuadrës sllovene, ku po luan si huazim nga Osijek.

Kampionati slloven mbettë i hapur, pasi Mura mban vendin e katërt me 40 pikë, nëntë më pak se lideri Maribor. Koper zë vendin e dytë me 46 pikë, ndërsa Olimpija ka 45 pikë.