Mjekët kosovarë bëhen ‘copa’ gjatë Kongresit në Prishtinë – VIDEO

HomeLajme

Mjekët kosovarë bëhen ‘copa’ gjatë Kongresit në Prishtinë – VIDEO

Kongresi i Federatave të Sindikatave të Shëndetësisë për zgjedhjen e kryetarit dhe organeve të tjera, ka dështuar pasi që është ndërprerë si pasojë e

Aksioni në Karaçevë, ka të arrestuar, flet Ismet Hashani
A filloi këtu përçarja e Abazit me VV’në, kështu u tall Konjufca me të
Femra që u dhunua në Gjilan është 13 vjeçare, Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin

Kongresi i Federatave të Sindikatave të Shëndetësisë për zgjedhjen e kryetarit dhe organeve të tjera, ka dështuar pasi që është ndërprerë si pasojë e tensioneve të krijuara mes anëtarëve.

Gazeta Shneta ka publikuar pamje brenda sallës ku është mbajtur kongresi. Në videon e publikuar dëgjohen fyerje e akuza për keqpërdorim milionash në FSSHK.

Kandidate për kryetare në këtë kongres ishte Tevide Imeri, e cila kishte siguruar nënshkrimet e nevojshme sipas statutit nga regjionet e sindikatave.

Ndërkaq, Blerim Syla nuk kishte arritur të merrte nënshkrimet e nevojshme, i cili e ka quajtur proces të parregullt dhe me shkelje ligjore, duke thënë se do të shpallte kandidaturën e tij në kongres.

 

/GazetaSinjali/