Momenti kur delegacioni ukrainas arrin në vendin ku do të mbahen negociatat me Rusinë

HomeLajme

Momenti kur delegacioni ukrainas arrin në vendin ku do të mbahen negociatat me Rusinë

Delegacioni ukrainas ka arritur në kufirin ukrainas-bjellorusi për bisedime me përfaqësuesit e Rusisë. Zyra e presidentit ukrainas ka njoftuar se ç

U aksidentua para 2 jave në rrugen “Raif Halimi në Gjilan, ndërron jetë e moshuara, i dyshuari ende në arrati
LAJMI I FUNDIT: Mashtrimet me “orbita” në Prishtinë, udhëheqësja Halili reagon ashpër
KEDS: Tash e një muaj Kosova është të krizë energjetike, mundësitë tona financiare janë shterë

Delegacioni ukrainas ka arritur në kufirin ukrainas-bjellorusi për bisedime me përfaqësuesit e Rusisë.

Zyra e presidentit ukrainas ka njoftuar se çështja kryesore e bisedimeve është një armëpushim i menjëhershëm dhe tërheqja e trupave nga Ukraina.

Në Twitter tashmë janë publikuar pamje të delegacionit ukrainas teksa arrijnë me helikopterë në kufirin Ukrainë-Bjellorusi, ku edhe do të zhvillohet takimi me delegacionin rus.