Mot i vranët dhe me riga shiu

HomeLajme

Mot i vranët dhe me riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me die

Këto janë komunat më transparente në Kosovë, Gjilani i fundit (VIDEO)
“Mbrëmë kishte dasëm nga pushtetarët” – Afrim Muqiqi paralajmëron protesta nëse deri të premten nuk lirohen masat
Zemaj: Vendimi i ZRrE-së për shtrenjtimin e rrymës, i papërballueshëm për qytetarët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

IHK njofton se vranësirat parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Të premten do të ketë më pak riga, derisa dita e shtunë parashihet të ketë më shumë reshje, duke e përfshirë tërë territorin e vendit.

Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes. /