Mot i vranët dhe me shi sot në Kosovë

HomeLajme

Mot i vranët dhe me shi sot në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje të dobëta shiu dhe fjolla të lehta bore. Sipas Institutit Hidro

Sot i jepet lamtumira e fundit 28-vjeçares nga Kamenica që u godit për vdekje nga vetura në Zvicër
E dhimbshme/ Kjo është studentja që humbi jetën në aksident derisa po kthehej në Kosovë
Presidentja Osmani në Turqi flet për anëtarësimin e Kosovës në NATO

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje të dobëta shiu dhe fjolla të lehta bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-9m/s.