Mot me diell, temperaturat deri në 27 gradë

HomeLajme

Mot me diell, temperaturat deri në 27 gradë

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht përreth zonave malore mund të ketë reshje të izoluara shiu. Era do të fryjë nga kuadrati i veriut, me shpejtësi prej 10-32 km/h. Temperaturat minimalet do të lëvizin prej 10 deri në 14°C, ndërsa ato maksimale prej 25 deri në 27°C.

Banorët në Gjilan ankohen se janë të rrezikuar nga ndërtimet, kërkohet urgjentisht të ndalet ndërtimi nga kompania qe po kryen punimet
Rasti në Ferizaj: 18 vjeçarja ishte keqtrajtuar fizikisht
Haradinaj alarmon: ZRRE po propozon shtrenjtim të rrymës mbi 80%

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht përreth zonave malore mund të ketë reshje të izoluara shiu.
Era do të fryjë nga kuadrati i veriut, me shpejtësi prej 10-32 km/h.

Temperaturat minimalet do të lëvizin prej 10 deri në 14°C, ndërsa ato maksimale prej 25 deri në 27°C.