Moti i ndryshueshëm sot në KosovëMoti i ndryshueshëm sot në Kosovë

HomeLajme

Moti i ndryshueshëm sot në KosovëMoti i ndryshueshëm sot në Kosovë

Sot në vendin tonë parashihet të mbajë mot pothuajse i ngjashëm, si pasojë e masave të fuqishme anticiklonike të cilat janë stacionuar mbi Gadishu

“O ka me të myt oj lopë”, zbardhen detaje nga rasti i 5 policëve që dyshohet se rrahën qytetarë për maska
OBSH paralajmëron për “epideminë” e obezitetit në Evropë
Mehaj për FSK-në: Do të jemi në çdo cep të territorit të Kosovës, varësisht nga nevoja

Sot në vendin tonë parashihet të mbajë mot pothuajse i ngjashëm, si pasojë e masave të fuqishme anticiklonike të cilat janë stacionuar mbi Gadishullin Ballkanik.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, mëngjesi i sotëm do të vazhdojë të jetë me ngrica dhe mjegull, ndërsa mesdita me temperatura pothuajse pranverore.

Minimalet e ditës parashihet të sillen prej -1 deri në 0 grandë Celsius, ndërsa maksimalet prej 8 deri në 11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme.