Moti për sot dhe nesër

HomeLajme

Moti për sot dhe nesër

Do të mbajë mot kryesisht i qetë, me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat parashihen, që në pjesën perëndimore, kryesisht në Junik dhe vend

Ekspertët: Gjobat antiCovid janë të paligjshme
Buka në Kosovë pritet të rritet për 70 për qind
30 ditë paraburgim zyrtarit policor në Gjilan për posedim të kokainës

Do të mbajë mot kryesisht i qetë, me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat parashihen, që në pjesën perëndimore, kryesisht në Junik dhe vendet për rreth viseve malore, të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 20-23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.