MSH: 4 të vdekur dhe 84 raste të reja me COVID-19

HomeShëndeti

MSH: 4 të vdekur dhe 84 raste të reja me COVID-19

4 persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë, si pasojë e infektimit me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali. Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë këtij intervali kohor janë testuar 3 mijë e 823 , prej të cilëve 84 kanë rezultuar të infektuar me koronavirus.

Publikohet raporti 24 orësh me raste të reja me Covid-19
Gjashtë të vdekur dhe 2.590 raste me koronavirus
Rastet e reja me COVID-19 sipas moshës, 20 vjeçarët më të prekurit

4 persona kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë, si pasojë e infektimit me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali.

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë këtij intervali kohor janë testuar 3 mijë e 823 , prej të cilëve 84 kanë rezultuar të infektuar me koronavirus.