MSH publikon raportin e fundit për COVID-19 në Kosovë

HomeShëndeti

MSH publikon raportin e fundit për COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e fundit të gjendjes epidemiologjike në vend. Sipas njoftimit, në 24 orët e fundit është konfirmuar vetëm një rast pozitiv me koronavirus. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 2 persona, teksa kemi 48 raste aktive me këtë virus.

Asnjë i vdekur dhe vetëm katër raste të reja me COVID-19
Gjashtë të vdekur dhe 2.590 raste me koronavirus
Rënie e ndjeshme e rasteve me COVID-19 nëpër klinikat e SHSKUK-së

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e fundit të gjendjes epidemiologjike në vend.

Sipas njoftimit, në 24 orët e fundit është konfirmuar vetëm një rast pozitiv me koronavirus.

Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 2 persona, teksa kemi 48 raste aktive me këtë virus.