Mungesa e artikujve ushqimorë në Moskë: Ruset kacafytën për sheqer, dhe ky është vetëm fillimi

HomeLajme

Mungesa e artikujve ushqimorë në Moskë: Ruset kacafytën për sheqer, dhe ky është vetëm fillimi

Pas fillimit të agresionit rus mbi Ukrainës, perëndimi ka vendosur sanksione të rrepta mbi Rusinë, pasi kjo e fundit nuk pranonte të tërhiqej. Tashmë

Pas fillimit të agresionit rus mbi Ukrainës, perëndimi ka vendosur sanksione të rrepta mbi Rusinë, pasi kjo e fundit nuk pranonte të tërhiqej. Tashmë në Rusi ka filluar të ndihen efektet e para të sanksioneve, ku shumë qytetarë rus shihen duke u kacafytur për produkte ushqimore, transmeton Gazeta Metro.

Është raportuar që në Rusi tashmë ka filluar të ndihen efektet e sanksioneve perëndimoreve e nga çmenduria e Putin, më se keqi po e pëson populli rus.