Mustafa kritikon MSh-në: Nuk ka terminë për vaksinim sepse nuk ka vaksina

HomePolitikë

Mustafa kritikon MSh-në: Nuk ka terminë për vaksinim sepse nuk ka vaksina

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa ka kritikuar Qeverinë e Kosovës dhe Ministrinë e Shëndetësisë për mungesë të vaksinave. Mustafa ka shkruar në pro

Adriana Matoshi publikon fotografi me kryeministrin Kurti: Përgjithmonë
Mustafa: Lidhja LVV-PDK për qeverisjen 4 vjeçare të Gjilanit është më e natyrshmja dhe më e mira e mundëshme
Xhandarmëria serbe para Vuçiqit këndon këngën “Të nisemi drejt për në Kosovë”

Deputeti i LDK-së, Besian Mustafa ka kritikuar Qeverinë e Kosovës dhe Ministrinë e Shëndetësisë për mungesë të vaksinave.

Mustafa ka shkruar në profilin e tij në Facebook, se nuk ka terminë për vaksinim sepse aktualisht nuk ka vaksina.

“Jo “terminë”, por s’ka vaksina! Shkoi gjysma e 2021 e në Kosovë s’ka vaksina”, ka shkruar Mustafa.

Ministria e Shëndetësisë ka sqaruar se deri më 29 qershor, të gjitha terminët për vaksinim kundër coronavirusit janë të zëna. /Telegrafi/