Nazi befason sërish: Jam i dërguari i Allahut

HomeShowbiz

Nazi befason sërish: Jam i dërguari i Allahut

Këngëtari i Grupit Aurora, Nazmi Sfishta – Nazi ka befasuar sërish me deklaratat e tij. Ndërsa ka folur sërish për “shkencën” e tij që e ka quajtur

Genta Ismajli dedikim partnerit: Nuk është fotografia jonë më e mirë, por ky moment do të thotë shumë për ne
Kjo ishte gjilanasja e parë që këndoi në Radio-Prishtinë para 60 vitesh
Fisnik Syla reagon për herë të parë pas arrestimit të Fjollës: Jam i bindur se drejtësia do të fitojë dhe pafajësia jote do të vërtetohet

Këngëtari i Grupit Aurora, Nazmi Sfishta – Nazi ka befasuar sërish me deklaratat e tij.

Ndërsa ka folur sërish për “shkencën” e tij që e ka quajtur univerzofilia, ai ka thënë se është i dërguari i Allahut.

“Jam i dërguari i Allahut, jo në kontekstin pejgamerik”, ka thënë Nazi në emisionin n’Kosovë Show, shkruan Reporteri.net.

Ai ka thënë se univerzofilia nuk është fe.

“Univerzofilia është një revolucion i madh. Asnjë milimetër nuk largohna prej fjalëve që ka dhënë

“Uniuverzovfilia nuk është fe, është dituri që kalon për dy grada më lartë se filozifia”, tha ai.