Ndeshje interesante sot në Superligë, Gjilani pret Prishtinën

HomeSport

Ndeshje interesante sot në Superligë, Gjilani pret Prishtinën

Java e 13-të në BKT Superligën e Kosovës vazhdon sot me dy ndeshjet që janë në program për tu zhvilluar. Padyshim që vëmendja kryesore e adhuruesve

“Këndi i vdekur” nuk vlen për Lukakun, dyfishohet epërsia (VIDEO)
Ramadani pas humbjes nga Llapi: Kemi mundësi dhe forcë për tu kthyer te fitoret
Llapi – Drita, finalja e madhe e Kupës së Kosovës: Data, vendi dhe orari

Java e 13-të në BKT Superligën e Kosovës vazhdon sot me dy ndeshjet që janë në program për tu zhvilluar.

Padyshim që vëmendja kryesore e adhuruesve të futbollit kosovar do të jetë në Gjilan, ku takohen rivalët për titull, Gjilani dhe Prishtina.

Dy skuadrat kanë shprehur hapur se qëllimin e kanë titullin dhe në këtë takim futen vetëm për tri pikët.

Kjo ndeshje fillon nga ora 13:30 në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Duel shumë interesant pritet të zhvillohet edhe në Klinë, ku Dukagjini pret Feronikelin.

Klinasit kanë tri ndeshje pa fitore, derisa Feronikeli ka pësuar katër disfata radhazi. /Telegrafi/

BKT Superliga e Kosovës

E diel

13:00 Dukagjini – Feronikeli
13:30 Gjilani – Prishtina